14.03.24

(057) 702-15-92

Лабораторія оцінки впливу на довкілля, стратегічної екологічної оцінки та екологічної експертизи

 

 Завідувач лабораторії

д-р техн. наук, доц.

Аніщенко Людмила Яківна

 

Тел./факс: +38 (057) 702-15-82

E-mail: l_anishenko@ukr.net

 

Загальна характеристика

Лабораторія оцінки впливу на довкілля, стратегічної екологічної оцінки та екологічної експертизи створена в 1971 році для виконання науково-дослідних робіт за спрямуванням інженерна екологія, оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) та екологічна експертиза. Початковим науковим спрямуванням лабораторії був пошук вирішення екологічних проблем водних об’єктів. З 1998 р. лабораторії у складі УкрНДІЕП було доручено вирішення наукових та науково-технічних завдань у сфері методології і практики проведення ОВНС й екологічної експертизи об'єктів господарської діяльності, що проектуються. Науковцями лабораторії було отримано  кваліфікаційні сертифікати експерта проектної документації у частині забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населеннята інженера-проектувальника з виконання відповідних проектних робіт.  Після введення у дію законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку» до названих завдань додалися напрями розробки наукового методологічного забезпечення та практичного впровадження положень цих законів у передбачені ними процедури. Співробітники лабораторії постійно виконують науково-дослідні роботи та беруть участь у наукових семінарах та конференціях України та Світу. На тепер у числі співробітників 1 доктор технічних наук, 1 кандидат технічних наук.

- авторські права:

Комп'ютерна програма «PROGRAM OF ANALYTICAL SYSTEM OF STRATEGIC ENVIRONMENTAL ASSESSMENT. ANALYTIC HIERARCHY/NETWORK PROCESS» / Л.АПісня, Л.ААніщенко, Б.ССвердлов, С.БСвердлов. –  Номер свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір: 121616, Дата реєстрації авторського права: 06.12.2023, Об'єкт авторського права, до якого належить твір: 16. Компютерні програми, Дата публікації: 29.12.2023, Номер бюлетеня: 78

- сертифікати та кваліфікації:

Міжнародний сертифікат №5681/20 січня 2022 року, виданий Пісні Леоніду Андрійовичу та засвідчує отримання Міжнародного освітнього гранту №EG/U/21-22/10/01 від International Hіstorical Biografical Institute (Dubai – New York – Rome – Jerusalem – Beijing) та активну участь у ІІI Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Нобелівський Курс: Нові Знання, Ідеї, Досвід, Цінності, Компетентності» 3 грудня 2021 – 20 січня 2022 року в обсязі 180 годин або 6 кредитів EСTS (з них 15 годин інклюзивної освіти / 0,5 кредиту EСTS) та присвоєння кваліфікацій: «Міжнародний Керівник Категорії Б у галузі Освіти та Науки, відповідно до класифікації ЮНЕСКО» та «Міжнародний Вчитель/Викладач».

Кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єкта архітектури  № АР 006817 про присвоєння кваліфікації інженер-проектувальник в сфері інженерно-будівельного проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища. 18.03.2013 р.

Кваліфікаційний сертифікат відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єкта архітектури  № АЕ 002249 про присвоєння кваліфікації експерт в сфері Експертиза проектної документації у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення. 19.04.2013 р.

 

Участь у міжнародних наукових та/або освітніх проектах, залучення до міжнародної експертизи

Відповідно до запрошення Міндовкілля (лист №25/5-21/13900-23 від 30.08.2023) завідувачка лабораторії Л. Аніщенко взяла участь в експертних консультаціях з Румунською стороною стосовно планованої діяльності «Реконструкція об’єктів будівництва «Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти» (Протокол експертних консультацій Румунії та України у рамках процедури оцінки транскордонного впливу на довкілля щодо планованої діяльності  Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ» «Реконструкція об’єктів будівництва «Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти» від 01 вересня 2023 року).

International Educational Grant №EG/U/20-21/10/01, International Historical Biographical Institute (Dubai - New York - Rome - Jerusalem – Beijing)  and active participation in the III International program of professional development of heads  of educational and scientific institutions, pedagogical and scientific-pedagogical staff “Nobel Course: New Knovledge, Ideas, Experience, Values, Competences” December 3, 2021 – January 20, 2022.. International Сertificate №5681/ January 20, 2022 / Qualification «International Head of Category B in the field of Education and Science, according to the UNESCO classification”, and “International Teacher / Lecturer”.

 

- участь у семінарах, конференціях, круглих столах, тощо з 2019 по 2024 роки:

XV Міжнародна науково-практична конференція «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення». м.Харків, 13-19 вересня 2019 року, м.Харків.

XVI Міжнародна науково-практична конференція «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення». м.Харків, 14-18 вересня 2020 року, м.Харків.

XVII Міжнародна науково-практична конференція «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення», 13−17 вересня 2021 року, м.Харків.

XVIIІ Міжнародна науково-практична конференція «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення», 15−16 вересня 2022 року, м. Харків.

XIX Міжнародна науково-практична конференція «Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення», 14−15 вересня 2023 року, м.Харків.

 

Основні напрямки діяльності

  1. Розробка нормативної і методичної бази оцінки впливу на довкілля (ОВНС, екологічної експертизи, ОВД, СЕО)
  2. Розробка матеріалів оцінки впливу планованої діяльності на довкілля (ОВНС, ОВД, СЕО)
  3. Наукова еколого-експертна оцінка проектів господарської діяльності та існуючої екологічної ситуації
  4. Розробка методології комплексної оцінки впливів і управління екологічною безпекою протяжних гідротехнічних споруд (ПГТС)
  5. Вирішення практичних питань зменшення впливу на довкілля твердих побутових відходів 

 

Основні виконані роботи

Напрямок 1. Розробка нормативної і методичної бази оцінки впливу на довкілля (ОВНС, екологічної експертизи, ОВД, СЕО)

Розроблено:

    • ДБН А.2.2-1-95 «Склад і зміст матеріалів ОВНС при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд. Основні положення проектування».
    • Рекомендації з еколого-експертної оцінки проектної документації щодо рішень з питань захисту навколишнього середовища від негативного впливу об'єктів транспорту.
    • Рекомендації з екологічної експертизи проектів гідротехнічного будівництва на внутрішніх водотоках України.
    • Рекомендації з проведення державної екологічної експертизи проектів меліоративного будівництва (зрошувальних і осушувальних систем).
    • Рекомендації з проведення держекоекспертизи документації на будівництво нових і реконструкцію існуючих переходів трубопроводів через ріки.
    • Розділ «Поверхневі води» у складі «Посібника до розроблення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище» (до ДБН А.2.2-1-2003).
    • Рекомендації щодо визначення можливості та основних параметрів негативного транскордонного впливу спорудження й експлуатації великих гідротехнічних об’єктів (ГЕС, ГАЕС, дамб, суднових ходів, берегоукріплювальних споруд та ін.).
    • Рекомендації щодо організації дій української сторони у випадках застосування Конвенції Еспоо до планованої діяльності на водних об’єктах (на прикладі проекту «Дунай – Чорне море»).
    • Методичні рекомендації щодо практичного застосування Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті.
    • Проект порядку оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) в транскордонному контексті.
    • Проект методичних рекомендацій щодо імплементації положень Конвенції Еспо про післяпроектний аналіз для об’єктів, що пройшли процедуру оцінки транскордонних впливів на довкілля.
    • Проект методичних рекомендацій з впровадження основних засад та механізмів реалізації стратегічної екологічної оцінки (СЕО) у розробки планів та програм.
    • Проект методичних рекомендацій щодо змісту матеріалів оцінки впливів діючих об’єктів на довкілля.

Напрямок 2. Розробка матеріалів оцінки впливу планованої діяльності на довкілля (ОВНС, ОВД, СЕО)

Розроблено:

    • розділи ОВНС у складі проектної документації:  полігону твердих побутових відходів м. Харків у Вискочковому Яру; золонакопичувача ТЕЦ МК «Азовсталь» (м. Маріуполь); глибоководного суднового ходу (ГСХ) Дунай – Чорне море в українській ділянці дельти; протипаводкової ємності на р. Боржава біля с. Березники Свалявського району Закарпатської області; малої ГЕС на р. Ятрань у с. Орлове; реконструкції Терновських очисних споруд (Харківська обл.); реконструкції Центральних очисних споруд м. Запоріжжя; реконструкції з днопоглибленням мілководних зон водосховища Відсічне Житомирського району Житомирської області; реконструкції огороджувальної дамби морського підхідного каналу ГСХ Дунай – Чорне море; відновлення рекреаційного використання громадського пляжу смт Ялта Донецької обл.;
    • стратегію роботи з громадськістю при здійсненні Державної цільової екологічної програми приведення у безпечний стан уранових об’єктів ВО «Придніпровський хімічний завод».

Оцінено: 

    • вплив життєдіяльності біоти водойми-охолоджувача на ефективність роботи основних конденсаторів турбін ЗАЕС; вплив гідротехнічних споруд Ташлицької ГАЕС на місцеву епідеміологічну ситуацію, вплив будівництва гідровузлів на якість води на ділянці р. Тиса від с. Буштин до с. Вилок та на нижніх ділянках р. Тересва і р. Шопурка; вплив реконструкції ГЕС дніпровського каскаду та будівництва Канівської ГАЕС на якість води р. Дніпро;
    • вплив на довкілля (за процедурою ОВД) альтернативної схеми (режиму) акумуляції надлишків зворотних вод у ставку-накопичувачі в балці Свистунова та їх скидання в р. Інгулець;
    • вплив на довкілля (за процедурою ОВД) проєкту реконструкції об’єктів глибоководного суднового ходу Дунай – Чорне море на українській ділянці дельти;
    • здійснено науково-методичний супровід розробки матеріалів ОВНС подальшого розвитку Хмельницької і Рівненської АЕС.

Напрямок 3. Наукова еколого-експертна оцінка проектів господарської діяльності та існуючої екологічної ситуації

Виконано наукову еколого-експертну оцінку проектованої діяльності: з реконструкції Диканівських очисних споруд м. Харків; будівництва Дністровської ГАЕС; здійснення першочергових водоохоронних заходів у зоні відчуження ЧАЕС; будівництва Яблунівського переробного заводу підприємства «Полтавагазпром»; екологічного оздоровлення р. Інгул; поліпшення водопостачання населених пунктів Кіровоградської і Миколаївської областей; ліквідації шахт № 3 і 4 ш/у «Міусинське», «Максимівська», ВО «Стахановвугілля», «Майська», «Ім. С.  Тюленіна», «Юний комунар»; видобутку піску із Самарського річкового родовища з використанням екологічно безпечних й енергозберігаючих технологій і устаткування;; переходу через р. Дунай магістрального газопроводу Ананьєв – Ізмаїл; будівництва рейдових стоянок судів у районі Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу; реконструкції об'єктів хвостового господарства й оборотного водопостачання для Інгулецького ГЗК; комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса; реконструкції Дніпровської водопровідної станції (ДВС-1) м. Запоріжжя; реконструкції автодороги Дніпропетровськ – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка на ділянці с. Лобойківка – смт Петриківка; будівництва Чернаводської АЕС (Румунія); господарської діяльності за проектом «Розширення діяльності зі спалення небезпечних відходів» компанії S.C. SUPERSTAR COM S.R.L (м. Редеуць, повіт Сучава, Румунія); буріння розвідувальних свердловин у Одеській області, улаштування підземних протифільтраційних бентонітоцементних завіс навколо «могильників» із токсичними відходами ДП «Горлівський хімічний завод», введення в дію станції біологічної очистки стоків в смт Петрове Петрівського району Кіровоградської області, розчищення русла р. Біянка у м. Кропивницький.

 Проведено експертизи екологічної ситуації, що склалась у м. Харків на території м/р Залютіне та у районі ВАТ «Хартрон».

Напрямок 4. Розробка методології комплексної оцінки впливів і управління екологічною безпекою протяжних гідротехнічних споруд (ПГТС)

 Розроблено:

    • концепцію і методологію комплексної оцінки впливів і управління екологічною безпекою протяжних гідротехнічних споруд шляхом дослідження ПГТС і навколишнього природного середовища (НПС) як єдиної системи на принципах багатокритеріальності;
    • систему управління екологічною безпекою ПГТС на етапі проектування;
    • комбінований (вербальний і формалізований) метод прийняття рішень для розв'язання задач системи управління екологічною безпекою ПГТС, головним принципом якого є об’єднання розрізнених часткових оцінок впливів на компоненти НПС, та експертно-аналітичних процедур, які включають декомпозицію досліджуваних задач у вигляді багатокритеріальних багаторівневих ієрархічних структур, формування матриць експертних суджень і встановлення пріоритетів за всіма елементами структури;
    • процедуру використання методу аналізу ієрархій (МАІ) Т. Сааті для формалізації процесу одержання рішень у задачах комплексної оцінки впливів і управління екологічною безпекою, з відповідною адаптацією МАІ;
    • математичну модель оцінки впливів гідротехнічного будівництва на продукційно-деструкційні процеси у водотоках;
    • методику відбору пріоритетних об'єктів малих річок для їхнього екологічного відновлення;
    • методику визначення екологічно допустимих рівнів відбору води з річок з метою збереження сталого функціонування їх екосистем;.

Удосконалено:

    • методику визначення екологічно допустимих рівнів відбору води з річок з метою збереження сталого функціонування їх екосистем;
    • методологію управління екологічною безпекою суднових ходів при експлуатації поблизу екологічно цінних (заповідних) територій на підставі оцінки ключових впливів, з урахуванням їх кумуляції та ризику аварійних ситуацій;
    • методологію управління екологічною безпекою при організації днопоглиблювальних робіт на водних об’єктах різних типів та категорій на підставі аналізу первинних і вторинних процесів впливів;
    • методологію оцінки транскордонних впливів ПГТС, що включає розроблені нові додаткові задачі комплексної оцінки таких впливів та нові додаткові критерії оцінки, які враховують імовірність та значущість впливів.

Напрямок 5. Вирішення практичних питань зменшення впливу на довкілля твердих побутових відходів 

    • Розроблена схема санітарного очищення м. Малин Житомирської області;
    • Виконане екологічне обґрунтування умов подальшої експлуатації Роганського полігону ТПВ м. Харків 

  

Основні публікації

  1. Аніщенко Л.Я. Комплексна оцінка екологічної безпеки видобування титану відкритим способом на етапі післяпроєктного моніторингу / Л.Я. Аніщенко, Я. В.   Горишнякова // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XІХ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків,14-15 вересня 2023 р.) / УКРНДІЕП, 2023. — С. 22 – 27.
  2. Аніщенко Л. Я., Пісня Л.А. Б.С. Свердлов Б.С. Методичні засади післяпроєктного моніторингу / Л.Я. Аніщенко, Л.А. Пісня, Б.С. Свердлов // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XІХ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків,14-15 вересня 2023 р.) / УКРНДІЕП, 2023. — С. 28 – 33.
  3. Пісня Л.А. Забезпечення екологічної безпеки на автомобільних дорогах Європи. Застосування комплексної еколого-аналітичної оцінки впливу системи «автомобіль-дорога-середовище» / Адамова Г.В., Пісня Л.А. / Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XІХ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 14-15 вересня 2023 р.) / УКРНДІЕП, електронне видання, 2022. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2023.pdf
  4. Аніщенко Л. Я., Пісня Л.А. Б.С. Свердлов Б.С. Методичні засади післяпроєктного моніторингу / Л.Я. Аніщенко, Л.А. Пісня, Б.С. Свердлов // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XІХ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків,14-15 вересня 2023 р.) / УКРНДІЕП, 2023. — С. 28 – 33. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2023.pdf
  5. Pisnya L.A. Environmental safety of operation of motor roads of Ukraine. / Adamova G.V., Pisnya  L.A. / Assessment methods and tools and cyber security. Challenges and threats to critical infrastructure. Collective monograph - NGO Institute for Cyberspace Research (Detroit, Michigan, USA), 2023. – Р. 284 - 302. URL: https://conference.cyberspace.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/Monograph_CHALLENGES-AND-THREATS.pdf
  6. Pisnya L.A. Development of information logical models for a decision-making support system in the system of environmental monitoring / Petrukhin S.Yu., Pisnya L.A., Derman V.A. / Assessment methods and tools and cyber security. Challenges and threats to critical infrastructure. Collective monograph - NGO Institute for Cyberspace Research (Detroit, Michigan, USA), 2023. – Р. 318 - 334. URL: https://conference.cyberspace.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/Monograph_CHALLENGES-AND-THREATS.pdf
  7. Аніщенко Л. Я. Особливості визначення критеріїв необхідності проведення післяпроєктного моніторингу планованої діяльності / Л. Я. Аніщенко, Я. В. Горишнякова // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків,15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. — С. 12 – 14.
  8. Аніщенко Л. Я. Післяпроєктний моніторинг як складова післяпроєктного аналізу/ Л.Я. Аніщенко, Б. С. Свердлов // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ  Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. — С. 20-23.
  9. Пісня Л.А. Застосування комплексної еколого-аналітичної оцінки впливу системи «автомобіль-дорога-середовище» для виконання завдань відбудови у післявоєнний час. / Адамова Г.В., Пісня Л.А. / Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, електронне видання, 2022. – С. 7 – 11.  URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2022.pdf
  10. Аніщенко Л. Я., Пісня Л.А. Б.С. Свердлов Б.С. Обґрунтування та вибір альтернатив для СЕО містобудівної документації в умовах воєнних загроз / Л.Я. Аніщенко, Л.А. Пісня, Б.С. Свердлов // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків,15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. – С. 15 – 19. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2022.pdf
  11. Аніщенко Л. Я., Пісня Л.А. Б.С. Свердлов Б.С. Барміна І.В. Урахування кумуляції впливів різних джерел та факторів при оцінці впливу на довкілля планованої діяльності з реконструкції ГСХ Дунай – Чорне море / Л. Я. Аніщенко, Б. С. Свердлов, Л. А. Пісня, І. В.  Барміна // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. — С. 24-30. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2022.pdf
  12. Пісня Л.А. Експрес оцінка небезпек для людини і довкілля при виникненні пожеж на звалищах побутових відходів під час військових дій / Гончаренко І. О., Таргонський О. О., Пісня Л. А., Оськіна М. В., Цапко Н. С. // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. — С. 141-147. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2022.pdf
  13. Пісня Л.А. Нечіткі методи моделювання плескань в резервуарах рідких вуглеводнів для підвищення рівня екологічної безпеки прилеглих територій / Сєрікова О. М., Стрельнікова О. О., Пісня Л. А. // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. — С. 258 - 261. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2022.pdf
  14. Пісня Л.А. Програмно-апаратний комплекс екологічного моніторингу затоплення вугільної шахти з використанням сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій / Чумаченко С. М., Пісня Л. А., Дерман В. А., Савченко І. О., Карпенко М. І. // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 15-16 вересня 2022 р.) / УКРНДІЕП, 2022. — С. 351-355. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2022.pdf
  15. Аніщенко Л.Я. Свердлов Б.С. Багатокритеріальна комплексна оцінка впливів і управління екологічною безпекою водогосподарських систем методами системного аналізу / Л.Я.Аніщенко, Б. С. Свердлов // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІ Міжнародної наук.-практ. конф. (м. Харків, 13 – 17 вересня, 2021 рік)/ УКРНДІЕП - ПП «Стиль-издат», 2021. – с. 26-30.
  16. Пісня Л.А. Оцінка дієвості заходів зменшення впливу експлуатації автомобільних доріг на довкілля / Адамова Г.В., Пісня Л.А. / Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 13-17 вересня 2021 р.) / УКРНДІЕП – ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 15 – 20. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  17. Аніщенко Л. Я., Пісня Л.А., Свердлов Б.С. Комплексна порівняльна багатофакторна оцінка пріоритетності заходів щодо підвищення екологічної безпеки поводження з високо мінералізованими шахтними водами на прикладі шахтних вод ставка-накопичувача у б. Свистунова / Л.Я.Аніщенко,  Л.А. Пісня,  В.О. Полозенцева,  Б. С. Свердлов // Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІ Міжнародної наук.-практ. конф. (м. Харків, 13 – 17 вересня, 2021 рік)/ УКРНДІЕП - ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 21-25. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  18. Пісня Л.А. Обґрунтування узагальнених базових елементів теоретичних та практичних основ управління екологічною безпекою / Пісня Л. А., Чумаченко С. М., Петрухін С. Ю./ Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 13-17 вересня 2021 р.) / УКРНДІЕП – ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 146 – 151. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  19. Пісня Л.А. Підвищення рівня екологічної безпеки систем зберігання нафти / Сєрікова О. М., Стрельнікова О. О., Пісня Л.А./ Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 13-17 вересня 2021 р.) / УКРНДІЕП – ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 170 – 172. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  20. Пісня Л.А. Підвищення сейсмічної небезпеки у водонасичених ґрунтах / Сєрікова О. М., Стрельнікова О. О., Пісня Л.А./ Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 13-17 вересня 2021 р.) / УКРНДІЕП – ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 173 – 175. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  21. Пісня Л.А. Підвищення екологічної безпеки експлуатації звалищ та полігонів твердих побутових відходів при прийнятті управлінських рішень / Таргонський А. О., Пісня Л. А., Хабарова Г. В., Гончаренко І. О. / Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 13-17 вересня 2021 р.) / УКРНДІЕП – ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 196 – 201. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  22. Пісня Л.А. Програмно-апаратний комплекс екологічного моніторингу породного відвалу вугільної шахти на базі інтернету речей / Чумаченко С. М., Мошенський А. О., Дерман В. А., Пісня Л. А. / Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. статей XVІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Харків, 13-17 вересня 2021 р.) / УКРНДІЕП – ПП «Стиль-Іздат», 2021. – С. 218 – 222. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/konfer2021.pdf
  23. Pisnia, L. Information-Analytical System of Landfill Environmental Safety Assessment. / Honcharenko, I.; Pisnia, L.; Targonskyi, O.; Khabarova, H. / Conference on Integrated Computer Technologies in Mechanical Engineering–Synergetic Engineering. ICTM 2021: Integrated Computer Technologies in Mechanical Engineering - 2022  Vol. 367. PP. 951–975. Scopus. DOI: 10.1007/978-3-030-94259-5_74.
  24. Anischenko L. Improving the efficiency of equipment and technology of waste briquetting / I. Bondarenko, O. Kutniashenko, A. Toporov, L. Anishсhenko  // Eastern European Journal of Enterprise  Technologies, N6 – Kharkiv, - 2020. – P. 36 – 52
  25. Anishchenko, L., Pisnia, L. Expert-analytical estimation of environmental safety of solid household waste handling processes / Honcharenko, I., Anishchenko, L., & Pisnia, L. / Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 1(10 (103), (2020).  63–76. https://doi.org/10.15587/1729-4061.2020.197007 
  26. Anishchenko, L., Pisnia, L. Development of Priority Measures (Solutions) for the Environmentally Safe Management of Municipal Waste at the Community Level (April 30, 2020) / Honcharenko, Ihor and Anishchenko, Ludmula and Pisnіa, Leonid, /. Technology Audit and Production Reserves, 2 (3 (52)), 17–25, 2020, doi: http://doi.org/10.15587/2706-5448.2020.203687, Available at SSRN: https://ssrn.com/abstract=3678492
  27. Пісня Л.А. Забезпечення екологічної безпеки поводження з ТПВ. Комплексний експертно-аналітичний підхід. Гончаренко І.О., Пісня Л.А. / // Збірник наукових статей. Серія «Сектор безпеки України». НЮУ імені Ярослава Мудрого. – Харків, 2020. – №35. –  С. 37-41.
  28. Пісня Л.А. Розробка пріоритетних заходів екологічно-безпечного поводження побутовими відходами на рівні місцевих громад. / Гончаренко І.О., Пісня Л.А. // Збірник наукових праць «Проблеми охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки. УКРНДІЕП; ХНУ імені В.Н. Каразіна. – Харків, 2020. – №42. – С. 151-159.
  29. Пісня Л.А. Визначення впливу транспортно-дорожнього комплексу на довкілля на прикладі ділянки автомобільної дороги М-29 Харків-Дніпро / Адамова Г.В., Пісня Л.А. / УКРНДІЕП, 2020. – С. 26 – 36.  URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/Sbornik2020.pdf
  30. Аніщенко Л.Я. Свердлов Б.С. Комплексна оцінка впливів діючих водойм-накопичувачів на довкілля/ Л.Я.  Аніщенко, В.О. Полозенцева, Б.С. Свердлов //Вісник КрНУ імені Михайла Остроградського. Випуск 5/2019 (118), 2019.- С. 65 – 74
  31. Аніщенко Л.Я., Свердлов Б.С. Оцінка впливу регульованого скидання високомінералізованих шахтних вод Кривбасу на господарське використання р.  Інгулець / Аніщенко Л.Я., Полозенцева В.О., Свердлов Б.С., Винокуров М.О. //Інженерія природокористування, № 4 (14), 2019. - С. 91-103
  32. Пісня Л.А. Результати експертно-аналітичного оцінювання екологічної небезпеки та важливості заходів управління та контролю в процесі утворення твердих побутових відходів. / Гончаренко  І.О., Пісня Л.А., Кірієнко М.М. // Інженерія природокористування. – 2019. – № 1. – С. 103-113.
  33. Пісня Л. А. Комплексна екологічна оцінка впливу системи «автомобіль-дорога-середовище» на об’єкти навколишнього природного середовища. Інженерія природокористування. / Аболмасова Г. В., Пісня Л. А., Черепньов І. А., Калінін І. В. / 2019. № 4(14). С. 75-85.
  34. Пісня Л.А. Шляхи забезпечення екологічної безпеки об’єктів поводження з ТПВ./  Гончаренко І.О., Пісня Л.А. // Збірник наукових праць «Проблеми охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки». УКРНДІЕП; ХНУ імені В. Н. Каразіна. – Харків, 2019. – С.129-132.
  35. Аніщенко Л. Я., Пісня Л.А. Б.С. Свердлов Б.С.  Застосування методу аналізу ієрархій у процедурі стратегічної екологічної оцінки / Л.Я. Аніщенко, Л.А. Пісня, Б.С. Свердлов //Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення: зб. наук. пр. XV Міжнародної наук.­практ. конференції (м.Харків, 9-13 вересня 2019 р.)/ УКРНДІЕП – Х.: ПП «Стиль-Іздат», 2019. - С. 14-17. URL: http://www.niiep.kharkov.ua/sites/default/files/Sbornik2020.pd

 

Співробітництво

Основні партнери в Україні

ПРАТ «УКРГІДРОПРОЕКТ», м. Харків.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ "ЕНЕРГОПРОЕКТ" АТ КІЕП, м. Київ.

ТОВ «ПРОЕКТНО-ВИШУКУВАЛЬНИЙ І КОНСТРУКТОРСЬКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ «РІЧТРАНСПРОЕКТ», м. Київ.

ТОВ «УКРВОДПРОЕКТ» м. Київ.

Інститут гідробіології НАН України, м. Київ.

ТДВ УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ВОДОГОСПОДАРСЬКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (УНДІВЕП), м.Київ.

Державне підприємство "Український науково-дослідний та проектно-розвідувальний інститут промислової технології" (ДП "УкрНДПРІ промтехнології"), м. Жовті Води.

Філія «Дельта-лоцман» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», м. Миколаїв.

Філія «ЧорноморНДІпроєкт» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», м. Одеса.