28.01.23

(057) 702-15-92

Круглий стол на тему: «Реформування екологічного менеджменту та визначення напрямів розвитку наукових досліджень»

18.10.2019

Директор УКРНДІЕП Анатолій Гриценко у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Реформування екологічного менеджменту та визначення напрямів розвитку наукових досліджень»

08 жовтня 2019 року Директор Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (УКРНДІЕП), Анатолій Гриценко у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Реформування екологічного менеджменту та визначення напрямів розвитку наукових досліджень».

Засідання круглого столу відбулося під головуванням голови Комітету Олега Бондаренка, за участі народних депутатів України: заступника голови Комітету Олени Криворучкіної, голови підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Зіновія Андрійовича, голови підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Павла Якименка, голови підкомітету лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об‘єктів природно-заповідного фонду Юлії Овчинникової; представників наукової спільноти, зокрема від Інституту гідробіології НАН України, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (УКРНДІЕП), Інституту морської біології НАН України, ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» НААН України, Національного університету біоресурсів і природокористування МОН України, НДУ «Український науковий центр екології моря» (УКРНЦЕМ), Інституту Зоології ім. І. Шмальгаузена НАН України, Інституту рибного господарства НААН України, Інституту водних проблем і меліорації НААН України та Київського національного торгово-економічного університету.

До заходу долучилися представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також представники громадських організацій.

Під час обговорення основним було питання реформування екологічного менеджменту та розвитку наукових досліджень, що є вкрай актуальним для розуміння розбудови сучасної моделі управління у сфері охорони, використання та відтворення тваринного світу, зокрема водних біоресурсів, які потребують окремої уваги з боку органів державної влади.

У своїх виступах учасники круглого столу звернули увагу та те, що наразі відбувається перехід від адміністративно-територіального до басейнового управління водними ресурсами, тож управління водними біоресурсами має бути також інтегрованим.

Анатолій Гриценко у своєму виступі наголосив на тому, що саме визначення переліку пріоритетних заходів щодо покращення екологічного стану водних екосистем України та шляхів їх реалізації стане гарантуванням успішності. Крім того, відмітив, що екологічна безпека є складовою національної безпеки, тому формування комплексу критеріїв екологічної безпеки має бути запорукою безпеки держави.

Керівники наукових установ висловили бажання безпосередньо взяти участь у створенні концепції реформування екологічного менеджменту, формуванні комплексу критеріїв безпечності водних біоресурсів. Крім того, учасники круглого столу дійшли висновку, що для подолання існуючих проблем, українські виробники у сфері аквакультури та уряд мають взяти до уваги успішний досвід країн Європи.